Candar İsminin Anlamı Nedir? 
isimportal logo

Gümüş Modelleri

-

Candar isminin anlamı nedir?

Candar isminin anlamı, Candar isminin analizini ve Candar ismiyle ilgili bir çok bilgiyi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki menüden istediğiniz kısma geçiş yapabilirsiniz

Candar ile ilgili bilgiler

Candar isminin cinsiyeti: Erkek

Candar isminin rengi: Seçilmemiş

Candar isminin kökeni: Türkçe

Candar ismi Kuran'da geçiyor mu?: Hayir

Candar isminin anlamı


Candar isminin anlamı, Candar ne demektir, Candar ne anlama gelir?


Candar isminin anlamı

1. Silah taşıyan, can ve dar isimlerinden müteşekkil birleşik isim. 2. Osmanlı’da, hassa askeri, kılıç askeri, idam hükümlerini infaz eden kimse. 3. Jandarma. Muhafız.

Candar isminin sözlük anlamı

Cinsiyet: Erkek
1. Canlı, diri. 2. Koruyucu, muhafız.

Candar isminin istatislikleri


Candar isminin Türkiye sıralaması:

Türkiye'de kaç tane Candar ismi var?: 166

İstanbul'da kaç tane Candar isminden var?: 21

Candar isminin kullanım sıklığı: Türkiye'de her kişiden birinin ismi Candar

Candar isminin harf sayısı: 6

Candar isminin resmi


Candar ismi bir resim olsaydı nasıl görünürdü? Bu eğlenceli fikir Türkiye’de sadece bizde! Candar isminin anlamından yola çıkarak şöyle bir resim hazırladık. Cinsiyete takılmayın. =)

Candar isminin Numeraolojisi


Candar isminin baş harflerine karşılık gelen alfabe sıra numaralarının toplamı olan numeraloji sayısına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CANDARTOPLAM
31175121 48

Candar isminin anlam falı


Candar isminin falına baktık ve sonuçları sizin için derledik!

Henüz anlam falı belirtilmemiş!

Candar isminin kader sayısı ve kişilik özellikleri


Candar isminin kader sayısını bulurken aşağıdaki tablodaki rakamları izlemelisiniz. Candar isminin her harfine karşılık bir kader rakamı belirlenmiştir. Bunların toplamı Candar isminin kader sayısını verir.

123456789
ABC-ÇDEFG-ĞHİ-I
JKLMNO-ÖPQR
S-ŞTU-ÜVWXYZ

C (3) + A (1) + N (5) + D (4) + A (1) + R (9) + = 23=>2+3=>=>5

Kader sayınız 5. Şimdi kader sayınıza göre numeroloji yorumunuzu okuyabilirsiniz.

Candar İsminin Numeroloji Analizi

Girişken ve etrafınızda ikna kabiliyetiyle tanınan bir yapınız var. Çok cesursunuz ve gerçekten korktuğunuz pek az olay var. Güzelliklerden ve bunları yaşamaktan çok hoşlanıyorsunuz. Can sıkıntısı en hoşlanmadığınız duygudur. Çok kolay sıkılabiliyorsunuz. Bu sizin en kötü özelliğiniz.

Candar isminin analizi


Candar isminin baş harflerinin taşıdığı anlam ile ilgilidir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan
A : Atılgan-Enerjik
N : Sağduyulu
D : Üstün güçlere sahip
A : Atılgan-Enerjik
R : Sert yapıya sahip

Candar isminin anlam yorumu


İsimler kendisini taşıyan kişiye bazı özellikler katar. Candar isminin sizi anlatan, kişiliğinizi yansıtan bazı özellikleri vardır.

Candar ismi caiz mi?


Candar ismini çocuğuma koyabilir miyim, anlamı uygun mu diye düşünüyorsanız, aşağıda araştırmalarımızın sonucunu görebilirsiniz. Dinen caiz olup olmadığına ve konulabilir olup olmadığına dikkat etmeniz ne güzel.

Candar ismini çocuğuma koyabilir miyim, anlamı uygun mu diye düşünüyorsanız, aşağıda araştırmalarımızın sonucunu görebilirsiniz. Dinen caiz olup olmadığına ve konulabilir olup olmadığına dikkat etmeniz ne güzel.

Candar ismi caiz olmayan isimler listesinde yok. Yani bu ismi çocuğunuza koyabilirsiniz. Fakat isim koyarken Candar isminin anlamına dikkat edin!

Candar isimli ünlüler


Candar isimli ünlüleri, içinde geçen veya Candar isminin anlamına benzeyen terimleri araştırdık. Bu ilginç bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Candar isimli ünlüleri, içinde geçen veya Candar isminin anlamına benzeyen terimleri araştırdık. Bu ilginç bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Candaroğulları Beyliği: Candaroğulları Beyliği, Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılışından sonra Kastamonu ve çevresinde kurulan bir Türkmen beyliğidir.
Çandarlı Kara Halil Hayreddin Paşa: Çandarlı Kara Halil Hayrettin Paşa (d.? – ö.22 Ocak 1387, Serez) (Hayrettin ismini vezirliğe getirilmesinden sonra almıştır) Eylül 1364 ile 22 Ocak 1387 tarihleri arasında 22 yıl 4 ay vezirlik yapmıştır.
Çandarlı, Dikili: Çandarlı, İzmir (il)’inin Dikili ilçesine bağlı bir sahil beldesidir. Önemli bir turizm yani gezi merkezidir.
Çandarlı (2.) Halil Paşa: Çandarlı Halil Paşa (d.? – ö. 1 Haziran 1453), 1439-1453 tarihleri arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamı.
Çandarlı Ali Paşa: Çandarlı Ali Paşa (d.? – ö.18 Aralık 1406, Ankara) 22 Ocak 1387’de babası Çandarlı Kara Halil Hayrettin Paşa’nın ölümü üzerine yerine geçerek, 18 Aralık 1406 tarihinde vefatına kadar, I.
Çandarlı ailesi: Çandarlılar (Çandarlı ailesi), yetiştirdikleri dört büyük sadrazam ile Osmanlı Devleti’nin Kuruluş Döneminde gerek askeri ve gerek idari ve siyasi alanda teşkilatlandırılmasında birinci derecede rol oynayarak büyük emekleri geçmiş, İstanbul’un fethi öncesindeki yaklaşık yüz yılın isimleriyle birlikte anılmasına yol açmış bir ailedir.
Çandarlı (1.) İbrahim Paşa: Çandarlı Birinci İbrahim Paşa (d. ? – ö. 25 Ağustos 1429) Temmuz 1421 ile 25 Ağustos 1429 tarihleri arasında, 8 yıl 1 ay vezir-i azamlık yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır.
Çandarlı (2.) İbrahim Paşa: Çandarlı İbrahim Paşa veya Çandarlı İbrahim Çelebi (d. 1429 – ö. 1499), II. Bayezid saltanatında 1498-1499 yılları arasında sadrazamlık yapmış Osmanlı devlet adamıdır.
Çandarlı Halil Paşa: * Çandarlı Kara Halil Hayrettin Paşa – Çandarlılar ailesinin tarihteki ilk siması, 1364-1387 arasında I.

Candar isminin Arapça Yazılışı


Candar isminin Arapça dilinde ve Arap alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

??????

Candar isminin Çince Yazılışı


Candar isminin Çince dilinde ve Çin alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Not: Çince anlamı değildir.

詹达尔

Candar isminin Japonca Yazılışı


Candar isminin Japonca dilinde ve Japon alfabesiyle yazılışına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

キャンダー

Candar İsminin Hiyeroglif (Mısır) Yazılışı


Candar isiminin Hiyeroglif (Mısır) alfabesiyle yazılışını merak ediyor musunuz?

CANDAR

Candar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı


Candar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz

CANDAR

Sizde Candar ismi hakkında yorum yapabilirsiniz


Not: Yorumunuz yönetici onayından sonra yayınlanacaktır!

Candar ismi için yapılan yorumlar